Java e 22-të e Kategorisë Superiore, uli siparin ditën e sotme, ku u zhvilluan 5 sfidat interesante, të cilat prodhuan surprizam të shumta, duke e bërë garën për titullin kampion tepër emicionuese. Plot 4 skuadra duket se do të luftojnë deri në fund për fitimin e trofeut.

Laçi dhe Teuta ngushtuan diferencën në vetëm 1 pikë nga kryesuesit e Vllazisë, teksa aty pranë ndodhet edhe Partizani me 2 pikë më pak se shkodranët.

Moment i vështirë për Kukësin, Bylisin dhe Skënderbeun, që rezultojnë 2 skuadrat me diferencën më të frikshme të pikëve, për sa i përket krahasimit të renditjeve me sezonin e kaluar. Rekordin e mbajnë korçarët që kanë 16 pikë më pakë se sezonin e kaluar në javën e 22-të.

Sezon fantastik për Vllazninë, Teutën dhe Laçin, që jo më kot janë në 3 vendet e para. Ndërkohë Partizani ka 2 pikë më shumë se vjet.

DIFERENCA E PIKËVE NGA KRAHASIMI I RENDITJEVE:

VLLAZNIA +13 pikë

TEUTA +5 pikë

LAÇI +8 pikë

PARTIZANI +2 pikë

TIRANA -9 pikë

KUKËSI -12 pikë

BYLIS -15 pikë

SKËNDERBEU -16 pikë