Janë luajtur ditën e sotme 2 ndeshje të Kategorisë së Parë të Grupit A. Korabi ka ngecur në barazim 1-1 në shtëpi ndaj Partizanit B. Të kuqtë kaluan të parët në avantazh me Bërdufin, ndërsa Korabi barazoi me Skukën nga penallti.

Burreli ka fituar 1-0 ndaj Burrelit, ndërsa goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Danaj në minutën e 82-të. Me këtë fitore, Burreli merr vendin e parë me 28-të duke parakaluar Dinamon.

Skuadra e drejtuar nga trajneri shkodran Samuel Nikaj po ben nje ecuri te shkelqyer ne kampionat dhe eshte nje nga pretendentet kryesore per ngjitjen ne Superlige.

Kategoria e Parë/ Java 13

Korabi – Partizani B 1-1

Burreli – Besëlidhja 1-0