Dje ne Durres ka gabuar edhe ai. Ashtu si dhe te gjithe shoket e tjere te ekipit dhe per rrjedhoje, Vllaznia pesoi nje tjeter humbje. Tashme ajo e sheh veten vetem 1 pike larg skuadrave qe e ndjekin ate ne renditje dhe padyshim qe nje situate e tille kerkon nje kthese te menjehershme.

Mevlan Adili e ndjen pergjegjesin e kesaj situate te krijuar. Ka edhe ai fajet e tij, por ajo qe eshte e rendesishme ka te beje me faktin qe tek ai ka besim per nje transformim te skuadres.

E kete gje ai nuk e ka thene me fjale, por me nje foto te vetme. Ai ka postuar mbremjen e sotme nje foto ku ai eshte i ulur mbi muret e Kalase “Rozafa” e pas tij eshte edhe flamuri shqiptar.

Kjo kala ka qene e pamposhtuar dhe duket se Adili permes kesaj fotoje ka dashur te thote se edhe Vllaznia do te rikthet te jete e pamposhtuar si deri para pak javeve.

Per ta bere kete gje, duhet fituar fillimisht te henen ndaj Kukesit, per te menduar pastaj per sfidat e tjera dhe shanset qe Vllaznia ta mbaje serish vendin e pare, jane serish prezente./SHKODRA-SPORT.COM/