Akti i 23-të i Superiores luhet të dielën dhe të hënën, ndërkohë që ndryshe nga zakonisht numri i futbollistëve të pezulluar është i vogël. Do të vijojnë të mungojnë sërish Kyrian Nwabueze dhe Xhoi Carkanji, të dënuar me nga 10 ndeshja nga Komisioni i Disiplinës.

Deri më tani dy futbollistët, respektivisht të Laçit dhe Bylisit, kanë shlyer tre ndeshje nga pezullimi dhe të paktën edhe në dy të radhës nuk mund të luajnë. Më pas nëse e shlyejnë me gjobë pezullimin mund të zbresin në fushën e blertë.

Prej kartonëve të verdhë këtë javë mungojnë vetëm dy lojtarë. Rimal Haxhiu, protagonist në golin e Apolonisë kundër Partizanit, është i pezulluar dhe ndaj Laçit nuk luan dot.

E njëjta gjë vlen edhe për Blerim Kotobellin e Kukësit, të cilin trajneri Mirel Josa nuk e llogarit për transfertën kundër Vllaznisë të hënën.

Per kete te fundit nderkohe nuk do te kete asnje mungese sa i takon kartonave, por duhet pare gjendja shendetesore e dy futbollisteve te demtuar, Isaevskit dhe Markut.