Ekipi i Vllaznisë është një nga klubet më të ndjekur të futbollit ndër vite në historinë e këtij sporti në vendin tonë, vetëm futbolli në Shqipëri erdhi nga Shkodra ku u luajt për herë të parë e kjo shpjegon qartësisht dashurinë e madhe të atij populli për klubin e zemrës kuqeblu.

Ky sezon ka qenë padyshim i pa imagjinueshëm për ta me Vllazninë që po rivalizon për titullin kampion përballë gjithë skuadrave të kategorisë superior.

Vëmendjen e ecurisë së klubit shkodran nuk mund të mos e merrte dhe Sidrit Bejleri një nga këngëtarët më me emër të atij qyteti i cili vendosi t’i dhurojë skuadrës së zemrës një këngë.

Me shpresen që Vllaznia do ja dalë të fitoje titullin kampion kjo këngë pse jo mund të kthehet në himnin e skuadrës kuqeblu./Top Channel/