Vllaznia do te luaje neser ne oren 16:00 ndaj Kukesit ne “Loro Boriçi’ ndeshjen e rradhes per kampionat dhe padyshim qe objektivi i saj eshte vetem fitorja. Kushtezuar edhe nga humbja e Partizanit dhe barazimi i Teutes, kuqeblute mund te kene nje arsye me shume per te marre tre piket e per t’iu shkeputur serish atyre.

Nderkohe, mesohet se trajneri Brdariç per kete ndeshje do te beje serish levizje ne formacion por edhe ne skemen e lojes, me idene e qarte per ta fituar me çdo kusht ate.

Nje nga levizjet e tij ne formacion pritet te jete aktivizimi per here te pare ne formacion i futbollistit togolez Nyavedji. Ende nuk eshte e qarte nese trajneri do ta vendose ate ne rolin e mbrojtesit apo mesfushorit te majte.

E sigurte duket vetem qe ai do te jete ne fushe nga minuta e pare. Gjithnje nese Brdariç nuk ndryshon mendje ne momentin e fundit. Ne ato pak minuta qe ka luajtur ne ndeshjet e fundit, lojtari afrikan ka treguar cilesi te mira dhe per kete arsye, mund t’i besohet me shume kete here./SHKODRA-SPORT.COM/