Kategoria Superiore do zhvillojë sot dy sfidat e mbetura të javës së 23-të. Në dy orare dhe me mjaft emocione, ndeshjet e sotme mund të sjellin ndryshim në kreun e renditjes.

Në 13:00, Laçi pret në shtëpi Apoloninë që është në garë për mbijetesë. Kurbinasit do duhet të përfitojnë në ndalja e Partizanit dhe dueli i fort i Vllaznisë.

Në “Loro Boriçi”, shkodranët presin Kukësin në orën 16:00. Vendasit kërkojnë patjetër fitoren, pas gjashtë ndeshjeve “jo”. Verilindorët shkojnë në Shkodër për surprizën, teksa rezultatet e dy ndeshjeve mund të sjellin ndryshimin e renditjes në Superligë.

Me vetëm një pikë më pak, Laçi ka shansin të parakalojë Vllazninë nëse bën detyrën në shtëpi dhe këta të fundit ndalen nga Kukësi.

Sot – Superliga shqiptare – java 23

13:00 Laçi – Apolonia

16:00 Vllaznia – Kukësi