Kane kaluar 30 minuta ne ndeshjen Vllaznia- Kukesi dhe rezultati vazhdon te jete ende i barabarte 0-0. Minuta keto qe kane shenuar tre raste te rrezikshme te kuqebluve me ane te Nyavedji, Kalajes dhe A. Hoxhaj, por ata jane penguar nga portieri Xhika dhe mbrojtesi kukesiane ne momentet e fundit.

Skuadra shkodrane po luan me kujdes ne prapavije, duke shfrytezuar me teper kundersulmin me te cilin eshte shfaqur shume e rrezishme. Nderkohe ne minuten e 20-te ka patur nje zevendesim te detyruar teksa eshte larguar braziliani Victor da Silva i demtuar dhe ne vend te tij eshte aktivizuar Kaleziç.

VLLAZNIA – KUKËSI 0-0

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Kruja, Krymi, Jonuzi, Vedji, Da Silva (Kaleziç ’20), A. Hoxhaj, Kalaja Trajner: Thomas Brdaric

Kukësi: Xhika, Baravykas, Lulaj, Kurdic, Demiri, Taipi, Tsintsadze, Peposhi, Ibraimi, Gashi, Eze Trajner: Mirel Josa

Gjyqtar: Kridens Meta