Vllaznia do presë Kukësin sot në “Loro Boriçi”. Sfida e javës së 23 të Superligës është delikate për shkodranët, që në shtatë ndeshjet e fundit kanë marrë vetëm një fitore, duke bërë t’i lëkundet kreu i klasifikimit.

Shkodranët kanë marrë vendimin për heshtje shtypi, ndërsa besohet se trajneri Brdaric do hedhë në fushë një skemë 4-3-3, me tre mesfushorë shkatërrues për të prishur sulmet e kundërshtarëve.

Dilemat janë për Markun dhe Isaevskin, me lojtarët që kanë qenë të dëmtuar dhe nuk dihet nëse do jenë në stol. Dyshime në krahun e majtë të mbrojtjes dhe në sulm, me Brdaric që do duhet të vendosë në momentet e fundit për 2-3 pika kyçe.

Formacioni i mundshëm:

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Kruja, Kalezic, Krymi, Jonuzi, Imeri, Kalaja (Da Silva), Cisse (A.Hoxhaj)