Jo vetem penalltia, por Vllaznine po e penalizojne edhe rastet e tjera te humbura. Eshte fakt qe Vllaznia zhvilloi sot ndeshjen e saj me te mire ne keto 8 javet e fundit, por mbeshtetesit kuqeblu aq sa jane te kenaqur per lojen e Vllaznise ku duket se po rikthehet serish ne lojrat e bukura te saj nga ana tjeter nuk jane te kenaqur per momentin kur Vllaznia humbi penalltine mbas goditjes se Imerit.

Padyshim qe shume njerez po e diskutojne kete dhe natyrisht jane te merzitur, por mendoj se dicka tjeter qe po shqeteson me shume Vllaznine jane rastet e njepasnjeshme te humbura. Aktualisht faza sulmuese po shperdoron raste te arta shenimi. Kjo po ndodh ndeshje pas ndeshje dhe tani eshte bere problem shqetesues dhe per me teper qe ekipi po le pike thuajse ne cdo ndeshje.

Po t’i referohemi ndeshjes se sotme me Kukesin dhe saktesisht pjeses se pare, u krijuan te pakten 4 raste te pastra per gol ku rezultati duhej te zhbllokohej me patjeter gje qe ne fakt nuk ndodhi, dhe ne kete pikepamje sulmi po calon dukshem.

Kjo eshte nje problematike jo vetem shqetesues por edhe “vrastare” per ekipin ne objektivat dhe ecurine e saj, sepse triumfet po i mungojne prej plot 4 ndeshjesh, per te mos thene se po rrezikon ndjeshem objektivat sezonale.

Mendoj ne menyre te prere se moviola e ndeshjes nuk duhet te kapet vetem tek penalltia e humbur e Imerit sepse ajo nuk ka vlere se sa kane vlere te permenden rastet e humbura nga bashkelojtaret e tjere ne fraksionet e lojes. E pafalshme sepse me lojen qe skuadra shkodrane zhvilloi, ndeshja do mund te ishte fituar dhe ne fund do dilte nga loja me 3 pike.

Por them se Vllaznia duhet te shohe perpara. Te ule koken e te punoje me te gjitha forcat per t’u permiresuar ne pikat e saj te dobeta e ne ndeshjet e ardhshme te tregohet cinike, ku dhe rezultatet nuk do mungonin.
Andi GJURGJEJ