Ka serish levizje dhe ndryshime ne formacionin e Vllaznise per ndeshjen qe do te nise ne oren 16:00 ndaj Kukesit ne stadiumin “Loro Boriçi”.

U mendua se vetem togolezi Nyavedji do te ishte surpriza e formacionit, por trajneri Brdariç ka kryer edhe disa levizje te tjera ne 11-shen qe do ta nise nga minuta e pare.

Ne porte do te jete si zakonisht Zogoviç, ndersa ne mbrojtje do te luhet me tre lojtare dhe pikerisht me Gurishten, Adilin dhe Imamim.

Mesfusha do te jete e ngjeshur me 5 futbolliste ky Krymi e Jonuzi do jene ne qender, me Nyavedjin e Krujan ne krahe dhe brazilianin Da Silva ne mbeshtetje te sulmit.

Nderkohe ka ndryshime edhe ne sulm sepse do te luaje nga minuta e pare Kalaja dhe Ardit Hoxhaj. Me kete 11-she Vllaznise do te synoje fitoren ndaj Kukesit.