Futbollisti nga Togo Nyavedji po ben diferencen te Vllaznia. Ne ndeshjet e fundit me paraqitjet e treguara te ben te mendosh se ai nuk e meriton qendrimin ne stol dhe eshte mese e vertete.

Ne aq ndeshje sa ka luajtur me Vllaznine i ka bere per vete sportdashesit shkodrane, dhe te gjithe jane te mendimin se nje lojtar i tille, me cilesi te mira dhe qe arrin te ndihmoje ekipin nuk mund te ngohe stolin por te luaje titullar ne çdo ndeshje.

Ne janar Vllaznia kishte shans te mire qe e afroi ne ekip pasi dihet qe ne ate muaj eshte e veshtire qe te gjesh lojtaret e duhur, dhe kete shans duhet te dije si ta shfrytezoje.

E them me bindje se trajneri duhet t’a rishikoje pozicionin e tij ne skuader dhe nese do jete e mundur t’a gradoje ne formacionin e pare e t’i jape me shume besim sepse me aq sa eshte konstatuar e meriton te jete pjese e padiskutuar e 11-shes.
Andi GJURGJEJ