Diten e neserme, Vllaznia zbret ne fushe per te luajtur ndaj Bylisit ne “Loro Boriçi” ndeshjen e javes se 24-te te Superliges Shqiptare.

Vllaznia ne kete ndeshje do kete te vetmin objektiv marrjen e 3 pikeve, dhe per kete trajneri Brdaric qe nga minuta e pare do fuse nje formacion ofensiv per te mos vene ne diskutim fitoren qe padyshim do ishte mjaft e rendesishme per ecurine e ekipit.

Por a ka ne plan Brdaric te aktivizoje ne sulm dyshen Dilaver-Cisse per t’i dhene me teper prioritet sulmit?
Shume mbeshtetes te Vllaznise kane shprehur deshiren e tyre qe te dy sulmuesve t’i jepet mundesia te luajne perkrah njeri tjetrit, dhe kjo pse jo te mos realizohet.

Ne fakt tekniku kroato-gjerman ne ndeshjet e meparshme ka provuar ne fraksionet e lojes te luaje me skemen me dy sulmues perpara, por kjo mbetet per t’u pare deri nisjen e ndeshjes.

Rivaliteti ne ekip persa i perket fazes ofensive eshte i madh ku dihet se jane 4-5 lojtare qe presin momentin e tyre per t’u aktivizuar, dhe per Brdaric do jete nje dhimbje koke per t’i perzgjedhur ato. Kjo mbetet per t’u pare dhe cdo i eshte lene kohes.
Andi GJURGJEJ