Vllaznia udheheq me rezultatin 1-0 ndaj Bylisit fale golit te shenuar nga Dilaver qe ne minuten e 14-te. Loja eshte e dominuar nga vendasit te cilet udheheqin me merite ne keto 25 minuta loje.

6’ Rast i mire për Vllazninë ku Elom mori një top pas një krosi të gjatë duke hyrë në zonë, por Hadoj u tregua i saktë duke larguar topin.

14’ GOOOOL VLLAZNIA 1-0/ Aksion i bukur i shkodranëve. Kruja harkon për Dilaver, i cili nuk fal duke kaluar në avantazh skaudrën shkodrane.

’19 Rast shume i mire per vendasit per te dyfishuar rezultatin. Topi mbetet ne zonen ballshiote dhe Nyavedji i ka te gjitha mundesite per ta derguar ne rrjete, por nga 7-8 metra larg portes e dergon ate mbi traverse.

VLLAZNIA – BYLIS 1-0

Shenues: Dilaver ’14

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Krymi, Jonuzi, Nijavexhi, Kruja, Imeri, Cise, Dilaver Trajner: Thomas Brdaric

bandicam 2021-03-12 12-30-06-098

BYLIS: Qirko, Ymeralilaj, Janku, Stojanovic, Loran, Nebihi, Ntephe, Hadroj, Ndreca, Beji, Mehmetllari Trajner: Veljko Dovedan

Arbiter: Ardian Beqiri (Tirane)