Vllaznia do te tentoje te marre fitoren sot ndaj Bylisit ne ndeshjen qe do te startoje ne oren 13:00 ne stadiumin “Loro Boriçi”, por ne fakt edhe ballshiotet do synojne te mos dalin pa pike nga ky takim.

Te dy ekipet vijne pas barazimeve javen e kaluar, Vllaznia ndaj Kukesit ne Shkoder ndersa Bylisi ndaj Teutes po ne fushen e tij.

Nderkohe mesohet se per perballjen e sotme Sektori i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ka zgjedhur arbitrin e kolegjiumit te Tiranes Ardian Beqiraj per ta drejtuar ate.

Asistente te tij do te jene Uran Korra i kolegjiumit te Elbasanit dhe Xhuljo Mani i kolegjiumit te Tiranes ndersa arbiter i katert do te jete Orlando Kuka po nga Tirana.

Edhe dy zyrtaret e Federates per kete takim do te jene po nga kryeqyteti teksa delegat eshte caktuar nje emer i njohur si Besnik Çela ndersa vezhgues i arbitrave Ilirjan Kristo./SHKODRA-SPORT.COM/