Mbyllet me avantazhin 1-0 ne favor te Vllaznise pjesa e pare e ndeshjes ndaj Bylisit qe po luhet ne keto momente ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Vllaznia e nisi mire ndeshjen duke rrezikuar qe ne minutat e para te saj derisa do te vinte edhe golin e avantazhit. Kruja rikuperon nje top te pasuar gabim nga mbrojtesit ballshiot dhe ai e ka futur ne zone tek Dilaver qe me

6’ Rast i mire për Vllazninë ku Elom mori një top pas një krosi të gjatë duke hyrë në zonë, por Hadoj u tregua i saktë duke larguar topin.

14’ GOOOOL VLLAZNIA 1-0/ Aksion i bukur i shkodranëve. Kruja harkon për Dilaver, i cili nuk fal duke kaluar në avantazh skaudrën shkodrane.

’19 Rast shume i mire per vendasit per te dyfishuar rezultatin. Topi mbetet ne zonen ballshiote dhe Nyavedji i ka te gjitha mundesite per ta derguar ne rrjete, por nga 7-8 metra larg portes e dergon ate mbi traverse.

’40 Aksion i shpejte i Vllaznise, Imeri pason tek Dilaver qe ia nxjerr serish topin atij qe gjuan por nderhyn portieri Qirko duke e nxjerre topin jashte vijes fundore.

VLLAZNIA – BYLIS 1-0

Shenues: Dilaver ’14

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Krymi, Jonuzi, Nijavexhi, Kruja, Imeri, Cise, Dilaver Trajner: Thomas Brdaric

bandicam 2021-03-12 12-30-06-098

BYLIS: Qirko, Ymeralilaj, Janku, Stojanovic, Loran, Nebihi, Ntephe, Hadroj, Ndreca, Beji, Mehmetllari Trajner: Veljko Dovedan

Arbiter: Ardian Beqiri (Tirane)