Kush kishte dyshime për Luka Modriçin dhe rinovimin e tij me Realin e Madridit për dy vite të tjera (skadenca aktuale 2021), pasi Interi dhe Juventusi ishin hedhur në sulm, të gjithë duhet të kërkojnë falje.

Fantazisti kroat, ndonëse në moshën 35-vjeçare, vazhdon që të konfirmohet një lider i gjigantëve spanjollë.

Në sezonin aktual, “Topi i Artë 2018” ka luajtur 94 për qind të ndeshjeve sezonale ose, e thënë ndryshe, 33 nga 35 të mundshme.

Madje, edhe sot ndaj Elçes do të jetë sërish numri 10 ai që do të drejtojë Realin në fushë për 3 pikët.