Partizani padroni i derbit! Të kuqtë e Ilir Dajës, mposhtën me rezultatin 1-2 Tiranën, duke ndezur motorët për titullin.

Belica dhe Bardhi ishin autorët e golave për Partizanin, ndërkohë që Hoxhallari realizoi për kampionët në fuqi të Superiores, duke vendosur barazimin e përkohshëm.

Me kete fitore Partizani shkon ne kuoten e 42 pikeve, po aq sa edhe Vllaznia.

FT: TIRANA-PARTIZANI 1-2

Hoxhallari 39′  / Belica 28′ , Bardhi 59′ 

Tirana: Bekaj, Vangjeli, Behiratçe, Hoxhallari, Toshevksi (81′ Vairinen), Toli (36′ Torasa), Batha, Çelhaka, Ismajlgeci, Kale (60′ Halili), Seferi

Trajner: Orges Shehi

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Broja (82′ Mala), Murataj, Bardhi, Asani, Kordeiro, Çinari

Trajner: Ilir Daja