Trajneri i Vllaznisë, Brdariç, foli pas triumfit në Kupën e Shqipërisë, ndaj Korabit, me rezultatin minimal 1-0, teksa e shikon këtë sukses si një pikënisje për skuadrën në të ardhme. Në prononcimin për “Gol pas Gol”, tekniku kuqeblu deklaroi:

“Një fitore minimale dhe e vështire. Pashë shumë elementë pozitive të skuadër në këtë fitore, që mund të jetë si pikënisje për skuadrën në te ardhme.

Tentuam që të finalizonim me vertikalizime dhe të shënonim golin e dytë. E patë në fund, që kur rezultati është i ngushtë, mund të ndodhë të pësosh gol.

Nuk kam patur dyshime për sa i përket formacionit. Doja t’i jepja një impuls formacionit. Ata që janë në stol duhet të presin shansin e tyre. Ishte formacioni më i mirë që unë kisha menduar.

Unë kam një drejtor sportiv, kam një staf timin, kjo është mënyra e lojës që kemi zgjedhur dhe këtë aplikojmë. Duam të imponojmë lojën tonë kundërshtarin dhe të dalim përpara duke qarkulluar topin. Kemi pasur mungesë vetëbesimi në ndeshjet e fundit. Duhet të kemi sa më shumë vetëbesim dhe të jemi sa më shumë efektivë para portës.

Festa speciale? Ka ndeshje ku nuk është e thjeshtë të fitosh. Jemi munduar të jemi gjithmonë me këmbë në tokë. Ka raste kur festojmë shumë, ka raste kur festojmë pak më pak. Duhet të jemi të kujdesshëm edhe në pjesën e festimit”, u shpreh Brdariç.