Trajneri Thomas Brdariç ka vendosur te ndryshoje serish ne 11-shen qe do ta nise nga minuta e pare ndeshjen e kupes me Korabin e cila do te startoje ne oren 16:00 ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Kuqeblute pritet te luajne me skemen 4-4-2 ne kete takim. Ne porte do te jete Zogoviç ndersa katershja e mbrojtjes do te jete ajo e zakonshmja me Gurishten, Adili, Shehi dhe Isaevski.

Mesfusha nderkohe do te jete e formuar nga Krymi, Marku, Kruja dhe Imeri ndersa dyshja e sulmit do te jete e formuar nga Dilaver- Cisse.

Me kete formacion, Vllaznia do te kerkoje te shenoje sa me shpejt per te qene pastaj sa me e qete ne administrimin e ndeshjes dhe marrjen e fitores, çka do te bente qe ajo te kualifikohej per ne gjysmefinale te Kupes.