Fitorja e mbremjes se sotme ndaj Teutes ka qene shume e rendesishme per ekipin e basketbollit te meshkujve te Vllaznise sepse perpos faktit qe e ka çuar ate ne vendin e dyte ne renditje, ka treguar se loja e tij po vjen ne rritje dhe padyshim qe kjo gje ka ngrohur te gjithe.

Kuptohet edhe presidentin Xhaferi i cili mesohet se pas ndeshjes ka akorduar nje shperblim prej 1 mije eurosh per ekipin, pikerisht per kete fitore te arritur.

Kuptohet qe nje shperblim i tille ne rradhe te pare sherben per te motivuar edhe me shume basketbollistet dhe stafin teknik pikerisht ne prag te sfidave te ardhshme ku tashme do te tentohet fitorja edhe me “Goga Basket” ne takimet e ardhshme.

Ajo qe eshte interesante ka te beje me faktin qe drejtuesit e Vllaznise ne fillim te sezonit nuk pretendonin titullin kampion ngaqe ishin larguar disa prej titullareve dhe ata qe i zevendesuan erdhen vetem pak dite para fillimit te kampionatit.

Megjithate ky ekip nga ndeshja ne ndeshje po bind dhe kete gje e tregoi edhe sonte ne perballjen me nje nga rivalet e saj, ekipin e Teutes./SHKODRA-SPORT.COM/