Tjeter fitore per Vllaznine e basketbollit te meshkujve. Pas atyre me Partizanin, Tiranen dhe Teuten, sot kuqeblute kane fituar edhe ndaj Eagles, madje ka qene nje fitore e lehte dhe e thelle ne shifra, 121-64.

Ka qene nje fitore e pritshme ndaj nje kundershtari te dobet dhe si rrjedhoje trajneri Jones e ka shfrytezuar kete ndeshje per t’u dhene minuta te gjithe lojtareve te stolit.

Dy ekipet kane shkuar ne pushimin e takimit ne shifrat 67-32 dhe kjo epersi erdhi duke u thelluar ne dy periodat e tjera te tij. E treta u mbyll me rezultatin 104-48 ndersa ne te katerten rezulati shkoi ne 121-64 me te cilin u mbyll ky takim.

Nje fitore me 57 pike diference tregon me se miri per supermacine e basketbollisteve shkodrane te cilet kane forcuar pozitat ne vendin e dyte ne renditje dhe tashme do te duhet te bejen gati per sfiden e se shtunes me ekipin e vendit te pare, ate Goga Basket./SHKODRA-SPORT.COM/