Nëse Inter është në vendin e parë në këtë sezon të Serisë A, madje edhe i shkëputur nga rivalët si Milan dhe Juventus,
atëherë një meritë të madhe ka edhe dyshja e sulmit Lukaku-Lautaro.

Madje, LuLa siç njohen ata, ka marrë edhe vlerësimin e ish-sulmuesit të Juventus, David Trezege. Ky i fundit, flet edhe për Mbape, teksa thekson se ai ka cilësi unike.

“Dyshja Lukaku-Lautaro është padyshim më e rëndësishmja në Serinë A. Janë dy futbollistë që kanë shënuar shumë duke iu përgjigjur kërkesave të Kontes. Pastaj është edhe Ronaldo që vazhdon të tregojë vullnetin dhe vendosmërinë e tij.

Askush nuk e priste Milanin në këto nivele, por po tregon se është konkurrues. Niveli i Serisë A është rritur shumë dhe është më argëtues. Mbape? Po tregon të gjithë talentin e tij, pas Mesit dhe Ronaldos janë lojtarët si ai. Është i ri, ka kualitet unik”, u shpreh Trezege. /VipSport/