Panik tek kombëtarja e Bosnjës, ku trajneri Ivajlo Petev është infektuar me koronavirus.

Trajneri është totalisht asimptomatik, dhe nuk do të jetë në ndeshjen e Kualifikuesve të Botërorit “Katar 2022” ndaj Francës dhe në ndeshjen miqësore ndaj Kosta Rikës.

Sipas asaj që raporton Federata Boshnjake e Futbollit, të gjithë lojtarët dhe stafi teknik kanë rezultuar negativ pas kontrrolit rutinë me tampon.