Vllaznia dhe Partizani do përplasen sot në “Loro Boriçi”. Sfida e orës 16:00 vlen për javën e 26-të, ndërsa vlen për kreun e renditjes. Të gjendur 2 pikë më shumë se Partizani i vendit të tretë, vendasit do kërkojnë suksesin në shtëpi.

Për trajnerin e kuqebluve do jenë jashtë Gurishta dhe Imami, ndërsa edhe Da Silva nuk është në 100 përqind të formës.

Brdaric do ndryshojë skemë në përballjen e pasdites së sotme, duke kaluar në skemën 4-3-3. Vendin e kapitenit nga e djathta e mbrojtjes do e marrë Kruja, ndërsa edhe Isaevski tërhiqet në prapavijë. Adili dhe Shehi përbëjnë qendrën e mbrojtjes, ndërsa mesfusha me tre pritet t’I besohet Markut, Jonuzit dhe Krymit. Imeri dhe Ardit Hoxhaj në mbështetje të Dilaver në sulm.

Formacioni i mundshëm:

Vllaznia: Zogovic, Kruja, Adili, Shehi, Isaevski, Marku, Jonuzi, Krymi, Hoxhaj, Imeri, Dilaver