Kategoria Superiore do nisë sot javën e 26-të. Në 16:00, në fushë do zbresin katër skuadra që janë në garë për kreun e klasifikimit.

Në “Loro Boriçi”, Vllaznia do presë Partizanin e Dajës, me miqtë që mbajnë vendin e tretë me dy pikë më pak se shkodranët kryesues.

Emocione priten edhe në sfidën e “Niko Dovanës”, ndërsa në të njëjtën orë do zhvillohet edhe dueli tjetër mes Teutës dhe Laçit.

Të ndodhur një pikë pas kryesuesve, kurbinasit do kërkojnë të përfitojnë nga ndeshja e Shkodrës, teksa më herët do duhet të mendojnë si të kalojnë Teutën e Martinit. Edhe bregdetarët janë në garë për titull, me ndeshjet e sotme që do vendosin shumë për kreun e renditjes.

Sot – Kategoria Superiore – java 26

16:00

Vllaznia – Partizani

Teuta – Laçi