Alfred Peza ishte i ftuar në emisionin e Eni Vasilit për të folur për temën e bllokimit të aeroportit dhe çështjes alarmante që përfshiu Shqipërinë.

Por nëse flasim për botën e sportit, Alfred Peza sjell gjithmonë kujtimet e premtimeve të mëdha që u dhanë për Shkumbinin gjatë fushatës elektorale.

Mes tyre ishte edhe krijimi i një kanali sportiv të dedikuar për këtë skuadër në bazë të modelit më të mirë si “Inter Channel” dhe “Milan Channel”, pa harruar edhe binjakëzimin me Lacion.

E pikërisht për këtë arsye Ylli Shameti ka rikthyer në kujtesë gjithë fjalët e thëna dikur që vazhdojnë të shpërndahen po me të njëjtën intensitet: “Po çfarë u bë me Shkumbini Channel, dini gjë ju?”, pyet me të drejtë Shameti. /Sport Ekspres/