Per javen e 27-te te Kategorise Superiore pasditen e sotme jane luajtur 4 nga 5 ndeshjet e saj dhe kuptohet qe vemendja me e madhe ka qene e perqendruar tek ndeshja ne mes Laçit dhe Vllaznise.

Interesi per kete sfide ka qene i madh, por kuptohet qe per shkak te situates se pandemise, tifozet nuk kane mundur te jene ne shkallet e stadiumit, dhe te pranishem ne tribunen e stadiumit te Laçit kane qene nje numer i vogel, aq sa e lejon protokolli.

Ajo qe u pa sot ne kete ndeshje, ka qene prania ne tribune e nje emri shume te njohur te humorit. E kemi fjalen per shkodranin Edmond Halili. Ai kishte udhetuar nga Durresi ku jeton prej vitesh drejt Laçit, per te ndjekur skuadren e tij te zemres, Vllaznine.

Mondi sa here qe i jepet mundesia, eshte i pranishem ne stadium dhe keshtu ka ndodhur edhe sot, kur emri i tij ka qene i shkruar nga drejtuesit e Vllaznise ne listen e te personave te lejuar per te qene te pranishem ne kete ndeshje.

Ai, ashtu si gjithe shkodranet sigurisht qe i eshte gezuar barazimit, ndonese deshira e te gjitheve ka qene per ta fituar kete sfide shume te rendesishme te kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/