Vllaznia merr nje tjeter fitore ne kampionat duke e mbyllur ne menyren e duhur fazen e dyte te kampionatit. Pasditen e sotme ajo ka fituar me rezultatin 92-74.

Ndeshja ka nisur ne menyren e duhur per ekipin shkodran qe e ka fituar perioden e pare me rezultatin 23-15. Nje avantazh qe krijoi idene se fitorja do te ishte e lehte, por ne fakt nuk ka ndodhur keshtu.

Ne te dyten, Tirana e rriti lojen e saj dhe erdhi duke e ngushtuar rezultatin aq sa dy ekipet kane shkuar ne pushimin e ndeshjes me vetem nje pike diference teksa perioda e dyte u mbyll ne shifrat 49-48 ne favor te Vllaznise.

Por vetem kaq. Ne te treten eshte serish ekipi shkodran qe e rriti lojen e tij dhe e thelloi diferencen dhe kete gje beri edhe ne te katerten duke bere qe i gjithe takimi te mbyllej me rezultatin 92-74.

Ne kete menyre mbyllet faza e dyte e kampionatit dhe Vllaznia tashme duhet te filloje te mendoje per fazen play-off ku do te ndeshet me ekipin e Teutes dhe padyshim qe ndaj saj do te synohet kualifikimi dhe kalimi ne finale te kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/