Gjate dites se sotme ne faqet e “Shkodra Sport” eshte botuar nje shkrim me titull: “Thumbimet” e Duros, Brdariç s’mban inat. Ja pikantet e ndeshjes Laçi- Vllaznia”. Ne te flitej per disa detaje te veçanta ne lidhje me kete ndeshje apo dhe ndonje deklarate e trajnerit te kurbinasve ne lidhje me lojen e Vllaznise.

Por poshte ketij shkrimi ka reaguar trajneri i njohur shkodran Ridvan Tula i cili ka bere nje koment shume interesant ne faqen tone ku shkruan:

“Thumbin Duro ja ka ngulë Duros e jo Brdariç. Nga momenti ma entuziast i ekipit të Laçit, në tri ndeshje (dy në shtepi) ku në lojë janë 9 pikë, Duro ka humbur 8 (tetë) pikë, 1 (pikë) me pak se Brdariç.

Pse nuk e jep dorheqjen?! Eshte e njejta situatë…Gjithsesi, Vllaznia duhet të tregohet e “squtë” dhe mos të tolerojë për asnji arsye në gjysmëfinalen e kupës. Para Vllaznia drejt finales së madhe”.