Florian Marku është një nga sportistët shqiptarë më të dashur dhe me një popullaritet të jashtëzakonshëm.

Pas fitores së tetë në boks kundër Rjlan Çarlton, “Mbreti shqiptar” mezi pret të rikthehet sërish në ring. Ende nuk ka një datë se kur do ta ketë duelin e radhës.

Gjithsesi boksieri 28-vjeçar ka menduar t’i mbajë të karikuar fansat e zjarrtë, përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale.

“Sot kam folur me ekipin tim S Jam Boxing dhe ata më thanë se do të kemi disa lajme emocionuese së shpejti”, shkroi Marku në faqen zyrtare në “Twitter”.