Nder dy gjysmefinalet e Kupes se Shqiperise qe do te luhen pasditen e sotme fokusi me i madh duket se eshte perqendruar tek takimi qe do te luhet ne “Loro Boriçi” ne mes Vllaznise dhe Laçit.

Te dy ekipet jane pretendente edhe ne kampionat, nderkohe qe synojne te fitojne edhe Kupen e Shqiperise dhe per kete arsye do te bejne gjithçka per te tentuar suksesin ne ndeshjen e sotme.

Nderkohe mesohet se Sektori i Arbitrimit prane Federates Shqiptare te Futbollit ka perzgjedhur edhe arbitrat e kesaj ndeshje duke ia besuar drejtimin e saj nje arbitri te FIFA-s.

Ai do te jete Juxhin Xhaja. Arbitri kryeqyteas do te vendose drejtesi ne kete perballje shume te rendesishme ne mes ketyre dy ekipeve sot ne oren 16:00.

Nderkohe asistente te tij do te jete lezhjani Ridiger Çokaj dhe Dojando Myftari. Ne Shkoder duan vetem drejtesi dhe prandaj shpresojne qe Xhaja dhe asistentet e tij te arbitrojne si duhet./Shkodra-Sport.com/