Diten e djeshme eshte zhvilluar ne sallen sportive “Fahrije Hoti” te kryeqytetit kampionati kombetar i taekondose per kategorine e paraterinjve.

Vllaznia nen drejtimin e trajnerit Elion Puka mori pjese ne kete kampionat me 10 sportiste dhe po ashtu, ate e ka shoqeruar edhe arbitri Gramoz Hasa.

Paraqitja e sportisteve shkodrane ka qene e mire teksa ata kane zene nje vend te pare, tre vende te dyta dhe nje vend te trete.

Vjen per t’u permendur suksesi i sportistes Selma Uruçi i cili ka zene vendin e pare ne peshen -47 kg dhe eshte shpallur kampione e Shqiperise per kete grupmoshe.

Ne vend te dyte ka dale Edrit Coka ne peshen -37 kg, Gjulja Xhaji po ne peshen -37 kg si dhe Anselma Xhaji ne peshen -51 kg. Ndersa ne vend te trete eshte renditur Aron Duka ne peshen -41 kg

Sportistet e Vllaznise tashme e kane lene pas kete aktivitet dhe do te behen gati per ato te rradhes ku padyshim qe do te tentojne te tjera suksese./SHKODRA-SPORT.COM/