Vllaznia U19 merr nje tjeter fitore ne kampionat dhe vazhdon te kryesoje me merite renditjen e kampionatit edhe pas javes se 24-te te tij.

Perballja e sotme me ekipin e Laçit ne fushen e ketij te fundit, ka qene nje ndeshje e prapambetur dhe kuqeblute e trajnerit Luan Zmijani e kane fituar me rezultatin e thelle 6-1.

Ndonese pa tre prej titullareve dhe pikerisht pa Paloken, Alivoden dhe Pjeshken, ekipi shkodran e ka dominuar ndeshjen nga fillimi e deri ne fund duke marre nje fitore me shume vlere.

Gjate pjeses se pare qe eshte mbyllur me shifrat 2-0 ne favor te saj, kane shenuar per Vllaznia U19 pikerisht mbrojtesi Gledion Pusi dhe me pas me sulmuesin Ardit Nikaj.

Ne te dyten nderkohe shkodranet kane shenuar edhe kater gola te tjere me autore Filipin, Elbasanin, Papajn dhe Mllojen. Ndersa laçianet golin e vetem e kane shenuar me ane te futbollistit Farruku me 11-metersh.

Me kete fitore Vllaznia U19 eshte ngjitue ne kuoten e 35 pikeve, duke qene tre pike larg Shenkollit te vendit te dyte, kur kane mbetur edhe tre jave nga perfundimi i fazes se trete te kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/