Ndodh edhe keshtu. Jane plot tre futbolliste nga Maqedonia e Veriut te cilet po luajne ne Shqiperi me ekipin e Vllaznise dhe duan te fitojne titullin kampion me kete skuader.

Por nga ana tjeter, nje ish- futbollist i kuqebluve, shkodrani Rubin Hebaj sot ka fituar titullin kampion ne Maqedonine e Veriut.

E kemi fjalen per sulmuesin shkodran Rubin Hebaj. Gjate merkatos se janarit ai u transferua nga Teuta tek Shkendia e Tetoves me te cilen sot ka siguruar matematikisht titullin kampion.

Ndonese nuk ka patur dhe aq shume hapesire, 22 vjecari shkodran ka luajtur ne 10 ndeshje me kete ekip duke shenuar edhe 2 gola dhe duke dhene kontributin e tij ne kete sukses.

Tani eshte rradha e Mevlan Adilit, Demir Imerit dhe Aleksandar Isaevskit te shpallen kampion me Vllaznine, per “te ndryshuar vendet”, por jo suksesin me Rubin Hebajn./SHKODRA-SPORT.COM/