Afrim Bilali pritet te rikthehet serish ne krye te ekipit te basketbollit te meshkujve te Vllaznise. Trajneri shkodran i kombetares shqiptar pritet te ulet serish ne pankinen e Vllaznise.

Nje lajm i tille ne fakt kishte dite qe perflitej, pikerisht prej largimit te trajnerit amerikan Mathew Jones, por duket se tashme ka ardhur momenti per ta zyrtarizuar.

Ne fakt ka qene vete Bilali qe e paralajmeron nje gje te tille permes nje statusi te publikuar ne rrjetet sociale ku ka shperndar lajmin e shoqates Vllaznia te shtatorit te vitit te keluar kur ai u emerua trajner i kuqebluve.

Siper ketij postimi, ai do te shkruante: “Le ta bejme te mdodhe serish”. Nje sinjal ky qe marreshja me presidentin Xhaferi duket shume prane.

Ne ndeshjet e fundit, ato te Kupes se Shqiperise, ekipi u drejtua nga zevendestrajneri Ervin Berdica. Vllaznia deshtoi ne kupe duke mos arritur te kualifikohet per ne gjysmefinale te saj dhe kjo ka bere qe drejtuesit jo vetem te largojne trajnerin amerikan Jones, por te mendojne per te sjelle ne pankine nje trajner me pervoje.

Dhe per kete pritet t’i besojne serish Afrim Bilalit, trajnerit i cili vitin e kaluar ne fakt qendroi per disa muaj ne krye te Vllaznise, por pa e drejtuar ekipin ne asnje ndeshje zyrtare ngaqe ne Shqiperi nuk u luajt basketboll./SHKODRA-SPORT.COM/