Tirana mori ditën e sotme një tjetër fitore të rëndësishme në kampionat. Bardheblutë mposhtën 1-0 Vllazninë në “Selman Stermasi” falë një goli të shënuar nga Idi Batha në pjesën e dytë nga një goditje dënimit.

Një 3 pikësh me shumë vlera për Tiranën që tashmë e gjen veten 6 pikë larg vendit të parë që mbahet nga Teuta dhe bardheblutë futen seriozisht në luftën për titullin.

Një fitore e tillë padyshim që i ka kënaqur të gjithë te Tirana dhe kjo duket nga festa e lojtarëve në dhomat e zhveshjes.

Është vetë klubi që ka postuar një foto nga festa e “çmendur” e lojtarëve të gjithë shihen të lumtur për këtë 3 pikësh të rëndësishëm./newsport/