Mançester Siti mposhti 1-2 PSG-në, teksa goli i fitores erdhi nga sulmuesi algjerian, Riad Mahrez nga goditja e lirë në minutën e 71 të takimit.

Goli nga distanca u shënua si pasojë e vendosjes gabim të murit të lojtarëve të Sitit, të cilët i zunë rrezen totale Kejlor Navasit dhe u shpërndanë keq në momentin e goditjes.

Teksa nuk kanë munguar dhe postimet ironike në rrjetet sociale ku fansat kanë ngelur të habitur me mënyrën se si topi depërtoi murin e lojtarëve.