KF Murlani merr nje tjeter fitore ne kampionat dhe afrohet gjithnje e me shume me kategorine e dyte. Skuadres se drejtuar nga trajneri Xhahysa i kane mbetur edhe vetem 2 ndeshje per te arritur kete objektiv.

Pasditen e sotme ajo ka luajtur ne Kamez ndaj ekipit Drini me te cilin ka arritur nje fitore te lehte dhe te thelle ne shifra, 5-0.

Futbollistet shkodrane kane shenuar brenda pak minutash plot 4 gola duke ia bere shume te lehte vetes fitoren ne kete takim.

Ne kete ndeshje, golat per ekipin e Murlanit jane shenuar nga kapiteni Kaçubela 2, Sabian Kraja 2 dhe Guri. Me kete fitore, ky ekip eshte ngjitur ne kuoten e 18 pikeve pas tete javesh kampionat.

KF Murlani ndodhet aktualisht ne vendin e dyte ne renditje, tre pike pas Luftetarit dhe po ashtu eshte tre pike para Spartakut te vendit te trete.

Dy ndeshjet e fundit, ato qe do te zhvilloje pikerisht me kete ekip dhe me ate te Osumit, do te jene vendimtare dhe do te vendosin per te ardhmen e ketij ekipi, nese do te ngjitet ne kategorine e dyte apo jo. Gjithçka flet ne favorin e tij dhe shpresat jane te medha per arritjen e ketij objektivi./SHKODRA-SPORT.COM/