“Djelmnia shkodrane’ U17 merr nje tjeter fitore ne kampionat dhe vazhdon te kryesoje me merite renditjen e grupit A ne kategorine e pare te futbollit shqiptar.

Paraditen e sotme, ekipi i drejtuar nga trajneri Arber Shytani ka fituar me rezultatin 3-0 ndaj ekipit te Burrelit, ne ndeshjen e luajtur ne Shkoder.

Pjesa e pare ne fakt ka qene e pafat per futbollistet e “Djelmnise” te cilet pavaresisht rasteve te krijuara, nuk kane arritur dot te shenojne.

Krejt ndryshe do te ishte pjesa e dyte. Ne minuten e 54-te ka qene futbollisti Buhaj i cili ka shenuar golin e pare duke zhbllokuar rezultatin. Po ky futbollist do te shenonte edhe golin e dyte.

Nderkohe pak minuta me vone, ekipi shkodran ka fituar te drejten e nje 11-metershi dhe nga pika e bardhe Vitaj do te tregohej i sakte duke e derguar topin ne rrjete.

Ky do te ishte goli i trete dhe i fundit. “Djelmnia shkodrane” U17 ne kete menyre fiton 3-0 dhe me kete trepikesh ajo eshte ngjitur ne kuoten e 42 pikeve duke kryesuar e vetmje renditjen./SHKODRA-SPORT.COM/