Trajneri i Bylisit, Dovedan, foli shkurtimisht pas barazimit 0-0, që skuadra arriti në shtëpi ndaj Tiranës. Në prononcimin për “Gol pas Goli”, ai u shpreh:

Trajneri i Bylisit u shpreh i kënaqur me atë që skuadra e tij dha në fushën e blertë. Në prononcimin e zakonshëm për mediet, tekniku i mallakastriotëve tha:

“Jam shumë i kënaqur. Mund të fitonim dhe ne, por edhe Tirana. Por jam i kënaqur me 1 pikë. Tirana është një nga ekipet më të mira në Shqipëri.

Skënderbeu? Do bëhet luftë deri në fund.

Pjesa e dytë? Vetëm rrezikuam pak në pjesën e dytë dhe asnjë gjë tjetër”, përfundoi ai.