Në Kategorinë Superiore, është mbyllur edhe javë e 31-të, teksa renditja ka ndryshuar përsëri. Komandën e kampionatit, tashmë e ka marrë Partizani, që me fitoren ndaj Apolonisë shkoi në kuotën e 57 pikëve, duke zbritur nga froni Teutën, që e sheh veten në vendin e dytë me 56 pikë.

Durrsakët barazuan ndaj Vllaznisë në transfertë, me shkodranët që nuk ia dolën dot të ngjiten në renditje dhe tashmë e shikojnë veten në vendin e tretë me 54 pikë, 1 më shumë se ndjekësit e Laçit dhe 4 më shumë se Tirana e vendit të pestë.

Kuptohet qe gara me keto ekipe, por edhe me dy te parat do te jete shume e forte deri ne javen e fundit dhe do te jete fusha e lojes ajo qe do te vendose per fatet e kuqebluve

E ethshme është edhe gara për mbijetesën, aty ku Skënderbeu i vendit të nëntë e shikon veten 1 pikë pas Bylisit të vendit të tetë dhe 2 pikë pas Kastriotit.