Vllaznia e basketbollit te meshkujve e nisi fazen e trete dhe te fundit te kampionatit me fitore, duke mundur me rezultatin e thelle 102-67 ekipin e Tiranes ne ndeshjen e luajtur ne pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

Duke folur pas kesaj ndeshje trajneri i Vllaznise Afrim Bilali e ka analizuar ne kete menyre kete fitore duke thene:

“Kishim vetem pak dite ne dispozicion per ta pergatitur kete ndeshje, per shkak te mbylljes se pallatit te sportit dhe fale mbeshtetjes se presidentit Xhaferi, arritem te zhvillonim 4 dite stervitje ne kryeqytet.

Pavaresisht fitores, une besoj se ka ende vend per t’u ndalur dhe per t’u permiresuar sepse tashme gara sa vjen e veshtiresohet dhe nuk do te na lejohen hapat e gabuar”.

Nderkohe i pyetur ne lidhje me objektivat e Vllaznise ne kete fundsezoni, trajneri Bilali eshte shprehur: “Une jam ketu per ta shpallur Vllaznine kampione. Mendoj se i ka forcat dhe mundesite per ta bere kete gje.

Shpresoj qe te kemi edhe fat sepse ne sport duhet ta kesh edhe ate sepse disa lendime te lojtareve te prishin gjithçka. E perseris, ne do te luftojme fort per te fituar titullin kampion kete vit”./SHKODRA-SPORT.COM/