Do të startojnë në orën 16:00, katër sfidat e vlefshme për javën e 33-të të Kategorisë Superiore. Përballje tepër delikate që pritet të jenë përcaktuese për fatet e skuadrave. Garë e ashpër si për titullin, ashtu edhe për Europën dhe mbijetesën.

Vëmendja më e madhe do të jetë në Kamzë, Laç dhe Ballsh. Sfidë e luftuar pritet të jetë dhe ajo mes Apolonisë dhe Kukësit. Java e 33-të do të kulmojë me derbin e kryeqytetit me Partizanit dhe Tiranës që do të startojë në orën 19:00.

FORMACIONET ZYRTARE

LAÇI-SKËNDERBEU

LAÇI: Sherri; Malota, Ignjatovic, Obanor; Zulfiu, Lushkja, Deliu, Shehu, Musta; Harmon, Mazrekaj, Trajner: Shpëtim Duro.

SKËNDERBEU: Rexhepi, Meksi, Dumfur, Vitija, Sadriu, Zguro, Vangjeli, Mara, Taipi, Berisha, Mensah. Trajner: Migen Memelli.

BYLISI-VLLAZNIA

BYLISI: Qirko, Ymeraliaj, Stojanoviç, Janku, Ndreca, Hadroj, Desançiç, Lorran, Ntephe, Carkanji, AntonI. Trajner: Veljko Dovedan.

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Shehi, Isaevski, Jonuzi, Krymi, Marku, Imeri, Hoxhaj, Avdijaj. Trajner: Thomas Brdariç.

KASTRIOTI-TEUTA

KASTRIOTI: Hidi; Husein, Çela, Shkalla, Prodani, Nuriu, Okebugu, Moraesh, Rami, Bardhi, Rezi. Trajner: Ramadan Ndreu.

TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Kuros, Xhekson, Aleksi, Daja, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: Edi Martini.

APOLONIA-KUKËSI

APOLONIA: Harizaj; Asllanaj, Agyare, Sota; Zoga, Smaçi, Shanaj, Mihana, Levendi, Haxhiu, Vasilj. Trajner: Fabrizio Kamarata.

KUKËSI: Xhika, Dragoshi, Bytyçi, Demiri, Kotobelli, Taipi, Limaj, Tsintsadze, Peposhi, Ibraimi, Eze. Trajner: Mirel Josa.