Humbja me Vllazninë e afron shumë Bylisin me rënien dhe Kategorinë e Parë. Trajneri i Bylisit, Velkjo Dovedan refuzoi të fliste në konferencën pas ndeshjes.

Gazetari, Alban Xhihani sqaroi se trajneri i Bylisit i kishte kërkuar që të mos të fliste pasi nuk kishte çfarë të thoshte.

Sidomos pas kësaj disfate në shtëpi që e ka rrezikuar shumë skuadrën e tij. Më tej, gazetari i “Supersport”, tregoi se trajneri ishte tepër i dëshpëruar dhe tha që ndeshja me Vllazninë ishte shansi i fudit për të mbijetuar në Superligë…

Bylisi ka dy ndeshje radhazi në transfertë tashmë, me Kukësin dhe Kastriotin dhe e mbyll në javën e fundit në Ballsh me Partizanin…