Ish-sulmuesi i Milanit, Kristof Piatek u transferuar sezonin e kaluar nga kuqezinjtë tek gjermanët e Hertës së Berlinit duke arritur të shënojë vetëm 7 gola në 32 ndeshje me kryeqytetasit.

Sulmuesi polak është bërë protagonist ditën e djeshme duke dalë nga loja në sfidën ndaj Shalkes pas një dëmtimi që besohet se do ta lërë jashtë dhe Kampionatit Europian.

25 vjeçari përveç sezonit aspak pozitiv me gjermanët e Hertës, tani më i duhet të përballet dhe me dëmtimit duke vënë në dyshim të ardhmen e tij.

Piatek erdhi me shumë bujë tek Milani duke u bërë protagonist i menjëhershëm në ndeshjet e para me kuqezinjtë, por forma e tij ra me kalimin e javës dhe u transferua drejt Gjermanisë.