Skënderbeu ka rikuperuar mjaft pikë, pas një nisje të dobët të sezonit. Me ardhjen e Memellit, gjërat kanë ndryshuar, teksa tanimë po kërkohet mbijetesa.

3 ndeshjet e fundit të kampionatit do të jenë vendimtare për fatin e korçarëve. Me 17 maj, në program është takimi ndaj Apolonisë, me këta të fundit që janë përshendetur me elitën dhe janë zyrtarisht pjesë e Kategorisë së Parë, që nga sezoni i ardhshëm.

Më pas, me 21 maj, pritet në shtëpi Kukësi. E fundit sfidë është ndaj Tiranës në kryeqytet, me 26 maj. Skënderbeu aktualisht është e teta me 31 pikë.

Por nderkohe kete jave ai mund te marre nje dhurate shume te mire nga Vllaznia nese ajo mund Kastriotin duke bere qe ta thelloje edhe me shume diferencen me te.

Kalendari i ndeshjeve te Skenderbeut:

17.05.2021 Skenderbeu- Apolonia

21.05.2021 Skenderbeu- Kukesi

26.05.2021 Tirana- Skenderbeu