Skuadra kuqeblu fitoi dje ndaj Bylisit por ishte sukses i vuajtur. Ekipi shkodran realizoi gol dhe pari raste por humbi 2 titullar pasi u pezulluan mga gjyqtari Barjamaj me kartona, Adili e Kalezic.

Vllaznia përballet ndaj Kastriotit, në ndeshjen e rradhës së kampionatit. Trajneri Brdariç nuk do t’i ketë në dispozicion për takimin e fillimjaves. Në këto kushte, tekniku duhet t’i gjejë zëvndësuesit.

Vllaznia ka kualitete dhe synohet fitorja ndaj Kastriotit. Fitorja e djeshme ka rritur synimet e kuqebluve, pasi titulli duket se synohet edhe 3 ndeshje nga fundi i sezonit 2020-2021.

Tek kuqeblute ne fakt asnjehere nuk jane ankuar per mungesat dhe keshtu pritet te ndodhe edhe kete here per perballjen me Kastriotin qe do te luhet te henen ne Shkoder.