Ernest Muçi pritet të debutojë me Kombëtaren shqiptare.

Këtë lajm e ka publikuar media polake “Legionisci.com”, e cila thotë se sulmuesi shqiptar do të grumbullohet për miqësoret e Kombëtares në muajin qershor.

Shqipëria do të luajë ndeshje miqësore ndaj Uellsit dhe Çekisë, ekzaktësisht në datat 5 dhe 8 qershor.

Ky do të ishte një hap i madh për Ernest Muçin pas atij aktivizimit me Legian e Varshavës në Superligën polake. Me fanellën e Legias, sulmuesi 20-vjeçar është aktivizuar në 6 ndeshje në total ku ende nuk ka mundur dot të gjejë rrugën e rrjetës.