Pas dy humbjesh rradhazi me Teuten dhe Partizanin, Vllaznia e basketbollit te meshkujve rikthehet tek fitorja dhe ka ndodhur pikerisht ndaj ekipit kryesues te kampionatit, Goga Basket.

Ndeshja eshte luajtur pasditen e sotme ne Durres dhe ne fund kane qene basketbollistet shkodrane qe e kane fituar ate me rezultatin 93-76.

Epersia e kuqebluve ka nisur qe ne perioden e pare e cila u mbyll ne shifrat 26-18 ne favorin e tyre, ndersa dy ekipet kane shkuar ne pushimin e ndeshjes ne shifrat 41-38 po ne favor te Vllaznise.

Megjithate epersia e Vllaznise ka ardhur duke u rritur ne perioden e trete qe fitohet ne shifrat 25-17 po prej saj, nderkohe qe i gjithe takimi do te fitohej me 17 pike epersi.

Pavaresisht kesaj fitoreje, nje jave para fundit te kampionatit, Vllaznia nuk mund te shkoje me lart se vendi i trete ne renditje. Por gjithsesi fitorja ndaj ekipit kryesues te kampionatit shton besimin ne rradhet e basketbollisteve te saj se mund te bejne mire ne play-off fillimisht ndaj Teutes dhe pastaj ne finale ndaj Goga Basket, gjithmone nese e fiton kete te drejte./SHKODRA-SPORT.COM/